24.1.09

1-09 VYŠLO NOVÉ ČÍSLO!

Hlavním tématem lednového čísla Espritu je psychospirituální krize. Jedni odborníci její existenci popírají a mluví raději o psychotické poruše, druzí ji hájí a chápou ji jako určité obohacení našeho duševního života, jako významný hraniční bod v našem duševním vývoji. Nad tím, jak to s tou psychospirituální krizí vlastně je, se zamýšleli Martin Jarolímek a Michael Vančura (str. 6), ale také Pjér la Šé´z ve svém příspěvku o Šamanské krizi (str. 8). Od tématu psychospirituální krize se příliš nevzdálíme ani v rubrice Zkušenosti; přečtěte si příběh ženy, která věřila v těhotenství s andělem (str. 10).

A jak je to s reformou české psychiatrické péče? Na to jsme se zeptali psychiatra a bývalého ředitele bohnické psychiatrické léčebny Ivana Davida. Jeho odpovědi naleznete na str. 12.V rubrice Reportáž se nenechte zmást názvem Sedm statečných. Pokud jste tenhle film nikdy neměli rádi, nic si z toho nedělejte. Autor článku jej sice miluje, ale s obsahem naší reportáže, která nahlíží do zákulisí terapeutické komunity v Mýtě u Rokycan, to nemá téměř nic společného.

Až budete mít v neděli po obědě volnou chvilku, seznamte se s hrozným společníkem Václava Ryčla (str. 18), poučte se, jak se žije citlivým lidem na smetišti (str. 9) nebo třeba, „pokud vám duševní strasti nejsou lhostejné“, vyplňte objednací lístek na str. 22 a zašlete jej na adresu ČAPZ.

Žádné komentáře:

Okomentovat